2020 Yılı Mavi Bayrak Sayıları
Mavi Bayraklı
Plajlar
486
Mavi Bayraklı
Marinalar
22
Mavi Bayraklı
Yatlar
7

Mavi Bayrak Haberler

2021 YILI İÇİN MAVİ BAYRAK BAŞVURULARI BAŞLADI!

  • 20.10.2020

2021 sezonu plaj, marina ve yatlar için Mavi Bayrak başvuruları başladı. Plaj ve marinalar için başvurular ana sayfa üzerinde sayfanın sağ tarafında bulunan linkler üzerinden, turizm tekneleri için formu doldurup elektronik ortamda göndererek, yatlar için de Mavi Bayraklı marinalar üzerinden alınacak olup başvurular için son tarih 04 Aralık 2020'dir.

>> Devamını Oku

AVRUPA ÇEVRE AJANSI MWL (MARINE LITTER WATCH) ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

  • 19.10.2020

Türkiye Çevre EĞitim Vakfı (TÜRÇEV) Avrupa Çevre Ajansı’nın “Marine Litter Watch” Deniz Çöpleri Izleme Programı’nı ülkemiz kıyıları için uygulamaya devam ediyor. Program kapsamında uygulama Antalya’dan sonra Ortaca – Sarıgerme’de 17 Ekim 2020 tarihinde Sarıgerme Plajında gerçeklesştirildi.

>> Devamını Oku

AVRUPA ÇEVRE AJANSI MWL (MARINE LITTER WATCH) ÇALIŞMALARIMIZA BAŞLADIK!

  • 16.10.2020

MLW, deniz çöpü izleme ve deniz çöpü sorunuyla mücadele etmeyi amaçlayan bir Avrupa Çevre Ajansı girişimidir ve deniz çöpü konusunda yerel düzeyde daha fazla farkındalık yaratırken vatandaş topluluklarını ilgili verileri sağlama konusunda güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

>> Devamını Oku

TURİZM VE KIRSAL KALKINMA, MAVİ BAYRAK'IN SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMAYA KATKISINI KONUŞMAK ÜZERE TRT RADYO 1'İN KONUĞU OLDUK

  • 02.10.2020

Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından turizmin dönüşüm ve yaratıcı gücünün yıllık kutlamasını ifade eden Dünya Turizm Günü, turizmin büyük şehirlerin dışında fırsatlar sağlama ve tüm dünyadaki kültürel ve doğal mirası korumada oynadığı benzersiz rolü kutlamak için 2020’yi “Turizm ve Kırsal Kalkınma Yılı” olarak belirledi.

>> Devamını Oku

AMAÇ 8: İNSANA YAKIŞIR İŞ VE EKONOMİK BÜYÜME BAĞLAMINDA SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM PANELİ

  • 07.08.2020

Vakfımız Mavi Bayrak Ulusal Koordinatörü Almıla Kından Cebbari, Sürdürülebilirlik Adımları Derneği tarafından Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında Zorlu Holding desteğiyle 6 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilen Amaç 8: İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme ekseninde Sürdürülebilir Turizm konusundaki panelde konuşmacı olarak yer aldı.

>> Devamını Oku

Tüm Haberleri Görüntülemek için Tıklayın

Sponsorlarımız

KÜRESEL ORMAN FONU

Küresel Orman Fonu, insanlara karbon ayak izlerini azaltmaları için yardım ederken aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki topluluklara değerli kaynak ve eğitim sağlayan eşsiz bir tasarımdır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Küresel Orman Fonu FEE (Foundation for Environmental Education) tarafından yürütülmektedir.


25.10.2020


Detaylı Arama
Mavi Bayrak Başvuru Formu
Marina Başvuru Formu
Online Ziyaretçi Sayısı: 45
Toplam Ziyaretçi Sayısı: 245746


www.turcev.org.tr www.ekookullar.org.tr