2020 Yılı Mavi Bayrak Sayıları
Mavi Bayraklı
Plajlar
486
Mavi Bayraklı
Marinalar
22
Mavi Bayraklı
Yatlar
7

Mavi Bayrak Haberler

AMAÇ 8: İNSANA YAKIŞIR İŞ VE EKONOMİK BÜYÜME BAĞLAMINDA SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM PANELİ

  • 07.08.2020

Vakfımız Mavi Bayrak Ulusal Koordinatörü Almıla Kından Cebbari, Sürdürülebilirlik Adımları Derneği tarafından Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında Zorlu Holding desteğiyle 6 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleştirilen Amaç 8: İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme ekseninde Sürdürülebilir Turizm konusundaki panelde konuşmacı olarak yer aldı.

>> Devamını Oku

2020 YILI ULUSAL MAVİ BAYRAK ÖDÜL TÖRENİ, KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI SAYIN MEHMET NURİ ERSOY' UN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİ

  • 20.07.2020

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı-TÜRÇEV tarafından her yıl farklı bir yörede o yıl tüm ödüle hak kazanan plaj, marina ve yatları temsilen yapılan Ulusal Mavi Bayrak Töreni bu yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Çeşme Belediyesi ev sahipliğinde Çeşme-Ilıca Halk Plajı'nda yapıldı.

>> Devamını Oku

MAVİ BAYRAK EN İYİ ÇEVRE EĞİTİM ETKİNLİKLERİ ÖDÜLLERİ BELLİ OLDU!

  • 04.06.2020

TÜRÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı) tarafından koordine edilen EN İYİ ÇEVRE EĞİTİM ETKİNLİKLERİ ULUSAL JÜRİSİ, Mavi Bayrak’ta En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri* nedeniyle; Muratpaşa Belediyesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi, Marmaris Belediyesi, Barut Lara Otel, Crystal Hotels, Güral Premier Belek Otel, KUYAB(Kundu Turizm Yatırımcıları Birliği), Mersin Marina, D-Marin Göcek ve Milta Bodrum Marina ‘yı ödüle layık gördü.

>> Devamını Oku

PLAJLAR İÇİN COVID-19 SONRASI İÇİN TEDBİRLER REHBERİ YAYINLANDI

  • 03.06.2020

Plajların yavaş yavaş açılmaya başladığı bu dönemde, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tavsiyelerinin de yayınlanmasını takiben, TÜRÇEV Mavi Bayrak Programı olarak biz de plajların hazırlık dönemi için bir rehber hazırladık. Plajlarda tüm kriter ana başlıklarını gözeterek hazırladığımız rehberimizi dikkatle okumanızı ve buna göre hazırlıklarınızı planlamanızı bekliyoruz. Hazırlıklarını tamamlayan plajların kontrollerinin ardından bayrakları teslim edilecektir.

>> Devamını Oku

SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM SOHBETLERİ @mavibayrakturkiye instagram

  • 28.05.2020

Turizm sektörü ve belediyeler açılış hazırlıklarına devam ederken ve evlerde olduğumuz şu dönemde, biz de sohbetlerimizle bu süreci bilgilendirici bir şekilde tamamlamak istedik. Pandemi sürecinde “çevre sağlığı olmadan sürdürülebilir turizm olmaz” sloganımızı tekrarlıyoruz. Konuyu biraz daha derinden işlemek ve seyahat sektöründeki kırılganlıkları azaltmak için neler yapılması gerektiği konusunda sohbetler ile bilgilerimizi güncellemek istedik. Canlı yayınlarımızı @mavibayrakturkiye hesabımızı takip ederek izleyebilirsiniz!

>> Devamını Oku

Tüm Haberleri Görüntülemek için Tıklayın

Sponsorlarımız

KÜRESEL ORMAN FONU

Küresel Orman Fonu, insanlara karbon ayak izlerini azaltmaları için yardım ederken aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki topluluklara değerli kaynak ve eğitim sağlayan eşsiz bir tasarımdır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

Küresel Orman Fonu FEE (Foundation for Environmental Education) tarafından yürütülmektedir.


18.09.2020


Detaylı Arama


Online Ziyaretçi Sayısı: 13
Toplam Ziyaretçi Sayısı: 245713


www.turcev.org.tr www.ekookullar.org.tr