• Yazan: Admin
  • 20.05.2014

TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İhracatçıları Derneği) ve TÜRÇEV işbirliğinde 01 Mayıs 2014 - 31 Ekim 2014 tarihleri arasında en çok atık pil toplayan mavi bayraklı işletmelerin belirleneceği ve ilk 10 tesisin birer sertifika ile ödüllendirileceği bir yarışma düzenlenmiştir. Yarışmaya katılım için herhangi bir başvuru şartı aranmamakla birlikte, değerlendirme belirtilen tarihler arasında TAP Derneğine teslim edilecek atık pil miktarlarına göre yapılacaktır ve en fazla atık pil topladığı tespit edilen ilk 10 otel TAP tarafından birer sertifika ile ödüllendirilecektir.


   TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İhracatçıları Derneği) ve TÜRÇEV işbirliğinde 01 Mayıs 2014 - 31 Ekim 2014 tarihleri arasında en çok atık pil toplayan mavi bayraklı işletmelerin belirleneceği ve ilk 10 tesisin birer sertifika ile ödüllendirileceği bir yarışma düzenlenmiştir.  

    Yarışmaya katılım için herhangi bir başvuru şartı aranmamakla birlikte, değerlendirme belirtilen tarihler arasında TAP Derneğine teslim edilecek atık pil miktarlarına göre yapılacaktır ve en fazla atık pil topladığı tespit edilen ilk 10 otel TAP tarafından birer sertifika ile ödüllendirilecektir.

    Bu nedenle,  ilgili tarihler arasında otelinizde kapı kilit sistemleri, klima ve televizyon kumandaları, elektronik kasa, kablosuz duman dedektörleri, kablosuz telefonlar,  güvenlik telsizleri vb cihazlarda bulunan ve atık hale gelen pillerinizi ayrı toplayarak TAP Derneğine teslim etmeniz gerekmektedir.

    Atık pillerin teslimi için TAP Derneğinin web sitesinde yer alan Atık pil biriktirdim.. formunu http://tap.org.tr/atik_pil_var_gelin_alin-124.html doldurmanız ve teslimatı sağlamanız gerekmektedir. 

    Otelinizde biriktirdiğiniz atık pillerinizi Sürat Kargo ile karşı ödemeli (Ücreti Dernek Tarafından Karşılanacaktır) olarak gönderebilirsiniz. Size en yakın Sürat Kargo şubesi ile görüştüğünüzde kargo personeli atık pillerin alımı otelinizden sağlayacaktır. Karşı ödemeli gönderim için aşağıda iletmiş olduğumuz Cari Numarayı kargo üzerine yazmanız yeterli olacaktır. 

GÖNDERİM ADRESİ       : TAP Derneği - Giyimkent Sitesi C3 B202 No:48 Esenler İstanbul 

MÜŞTERi NUMARASI    :  100 185 16 44

Göndereceğiniz atık piller için TAP Derneği tarafından tesisinize kargo yolu ile “Atık pil alındı Formu” gönderilecektir. Form tesisinize ulaşmaz ise TAP Derneği ile irtibata geçmeyi unutmayın.

NOT: Otelinizde atık pil kutusu yok veya yıpranmış ise TAP Derneğinin web sayfasındaki Pil Toplama Malzemesi İstiyorum (http://tap.org.tr/atik_pil_toplama_kutusu_istiyorum-125.html) formu doldurmanız yeterlidir. Ücretsiz atık pil kutularınız kargo ile tesisinize gönderilecektir.