• Yazan: Admin
  • 01.08.2014

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırımlar ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Proje-İnşaat Dairesi Başkanlığı uzmanları ile Vakfımız temsilcisi yerinde incelemelerde bulunmuştur. Haziran ve Temmuz aylarında yapılan çalışmada belediyeler, İl Kültür ve Turizm-İl Sağlık-İl Çevre ve Şehircilik Müdürlükleri ile plaj işletmecileri ile görüşerek Mavi Bayrak ve Bakanlığın bu konudaki maddi destekleri hakkında bilgiler vermiş, yapılması gereken çalışmaları anlatmışlardır.


     Kültür ve Turizm Bakanlığı önderliğinde başlatılan proje ile bugüne kadar mavi bayrak potansiyeli değerlendirilememiş illerde arıtma ve kanalizasyon durumları ile plaj işletmeciliğine dönük hizmetler araştırılmış ve çalışmalar da ileriye dönük olarak devam etmektedir. Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırımlar ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Proje-İnşaat Dairesi Başkanlığı uzmanları ile Vakfımız temsilcisi yerinde incelemelerde bulunmuştur. Haziran ve Temmuz aylarında yapılan çalışmada belediyeler, İl Kültür ve Turizm-İl Sağlık-İl Çevre ve Şehircilik Müdürlükleri ile plaj işletmecileri ile görüşerek Mavi Bayrak ve Bakanlığın bu konudaki maddi destekleri hakkında bilgiler vermiş, yapılması gereken çalışmaları anlatmışlardır.

     Proje kapsamında ziyaret edilen iller şu şekildedir: Kastamonu, Bartın, Zonguldak, Düzce, Sakarya, Sinop, Samsun, Ordu, Trabzon, Rize, Giresun, Artvin, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Adana, Hatay, Mersin.