• Yazan: Admin
  • 17.06.2015

Her yıl bir başka yörede, o yıl ödül alan tüm plaj, marina ve yatları temsilen bir bayrak çekme töreni düzenlenmektedir. Bu tören bu yıl 13 Haziran 2015 tarihinde Adana-Yumurtalık’ta Yumurtalık Belediyesi ev sahipliğinde Ayas Plajı’nda gerçekleşmiştir.Törenden önce Aigai Antik Kenti'ne gezi düzenlenmiştir. Törende aynı zamanda En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri Ödülleri de takdim edilmiştir.


Her yıl bir başka yörede, o yıl ödül alan tüm plaj, marina ve yatları temsilen bir bayrak çekme töreni düzenlenmektedir. Bu tören bu yıl 13 Haziran 2015 tarihinde Adana-Yumurtalık’ta Yumurtalık Belediyesi ev sahipliğinde Ayas Plajı’nda gerçekleşmiştir. Törenden önce Aigai Antik Kenti'ne gezi düzenlenmiştir.

Törene, Adana Vali Yrd. İsmail Hakkı Ertaş, Adana Büyükşehir Bld. Bşk. Vekili Ramazan Akyürek, Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut, Yumurtalık Bld. Bşk. Vekili Hasan Aykan Kültür ve Turizm Bakanlığı Proje İnşaat Dairesi Bşk. S. Volkan Uzun, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çevre Sağlığı Dairesi Bşk. Dr. Hüseyin İlter, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ulaştırma-Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı-BOTAŞ Liman Başkanlığı, Sahil Güvenlik İskenderun Grup Komutanlığı,  Adana İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile TÜRÇEV Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri katılmıştır.

Törende ayrıca Mavi bayrak Programı kapsamında 2014 yılında yapmış oldukları En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri ile ödüle hak kazananlara plaketleri takdim edilmiştir.

 

2015 YILI EN İYİ ÇEVRE EĞİTİM ETKİNLİKLERİ ÖDÜLLERİ

PLAJ KATEGORİSİ

MARİNA KATEGORİSİ

- Kuşadası Belediyesi

- Sealight Otel

- Yalıçiftlik Bölgesi Otelleri

- Bodrum Milta Marina