• Yazan: Admin
  • 18.03.2016

Her yıl ödüle hak kazanan yatları belirlemek üzere ilgili kamu kurumları, meslek örgütleri ve dernek/birliklerin katılımıyla toplanan Yatlarda Mavi Bayrak Ulusal Jüri Toplantısı bu yıl 18 Mart 2016 tarihinde Ankara'da gerçekleştirildi.


Her yıl ödüle hak kazanan yatları belirlemek üzere toplanan Yatlarda Mavi Bayrak Ulusal Jürisi bu yıl yine Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma-Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Deniz Turizmi Birliği, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Deniz Ticaret Odası ve TÜRÇEV yetkililerinin katılımı ile 18 Mart 2016 tarihinde gerçekleşti.

      Yatlarda oluşan atıkların düzenli olarak lisanslı merkezlere verilmesi, marinada yapılan çevre eğitim etkinliklerine katılım ve denizde çevreci davranışlar sergileyerek  diğer yatçılara örnek olmak üzerine kurulu kriterlerin kontrol edildiği toplantıda onaylanan adayların listesi plaj ve marina ödülleri ile birlikte açıklanacak. 2016 yılına ait tüm ödüllerin, Uluslararası Jüri değerlendirmesini takiben Mayıs ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor.