• Yazan: Admin
  • 02.06.2016

Kemer Turistik Otelciler Birliği Derneği-KETOB organizasyonunda ve TÜRÇEV işbirliği ile 27 Mayıs 2016 tarihinde Kemer'de gerçekleşen organizasyonda; cankurtaranlık görevine ve insan hayatına verilen öneme dikkat çekerek tüm bireylerin farkındalıklarını arttırmak ve bilinçlendirmek ile çalışan cankurtaranların sezon öncesi sahip oldukları bilgileri test etmeleri ve uygulamalı deneyim kazanmaları amaçlanmıştır.


2000 yılında, Mavi Bayrak kriterlerine plajlarda cankurtaran bulundurulması  zorunluluğunun getirilmesiyle birlikte, Vakfımız cankurtaranlık görevine ve plaj güvenliğine azami ölçüde önem vermiş ve bu konuda gayretli çalışmalar yürütmüştür. Bu kapsamda; KETOB tarafından, Antalya'nın Kemer İlçesinde, 27 Mayıs 2016 tarihinde, saat 17.30’da düzenlenen 5. Cankurtaran Yarışmasına Vakfımız bu yıl da destek olmuştur.

KETOB ( Kemer Turistik Otelciler Birliği) tarafından organize edilen yarışma 3 etapta eleme usulüne göre gerçekleştirilmiştir. Ana sponsorluğunu Çamlıca Gazozlarının yaptığı, Kemer Belediyesi, TURÇEV(Türkiye Çevre Eğitim Vakfı), Türkiye Su Sporları Federasyonu, IDC Cankurtarma Merkezi, Öncü Cankurtaran Malzemeleri, Ayışığı Türkiz, Anadolu Hastanesi ve Dakapo tarafından desteklenen yarışmada Mavi Bayrak ödüllü plajlarımızda görev yapan cankurtaranlar dereceye girmişlerdir.

Barut Lara Otel'den İbrahim Baysal birinci olurken,

Club Med Tatil Köyü'nden Ahmet Özhan Dikmen ikinci,

Yarışmaya bireysel katılan Gökhan Dinçer ise üçüncü oldu.

Dereceye giren yarışmacılara ödülleri törenle verildi. Yarışma kapsamında bazı otellerin animasyon ekibi tarafından yarışmaları izleyen vatandaşlar arasında çuval yarışı ve limbo yarışması gibi aktiviteler düzenlenerek keyifli dakikalar yaşandı. 

Yarışları, Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Kemer Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yasin Berçin, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer Sahil Güvenlik Komutanı Hasan Özak, TURÇEV Antalya Koordinatörü Lokman Atasoy ve KETOB yönetim kurulu üyeleri, vatandaşlar ve sahilde bulunan turistler izledi.

TÜRÇEV olarak dereceye giren ve yarışmaya katılan tüm cankurtaran ve tesislerimizi kutlar, hayati önem taşıyan bu konuya verdikleri destekten ötürü teşekkür ederiz.