• Yazan: Admin
  • 26.07.2016

Ülkemiz Mavi Bayrak sayısının en fazla olduğu ülkelerden bir tanesi olduğu için her yıl uluslararası denetimden geçmektedir. Geçtiğimiz yıl Bodrum’da yapılan uluslararası denetim için bu yıl Marmaris seçilmiştir. Bu kapsamda Marmaris’te bulunan Mavi Bayrak ödüllü plaj ve marinalar 12-15 Temmuz tarihleri arasında uluslararası denetim gerçekleştirilmiştir.


Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı resmi denetçisi Deni Papadopoulou tarafından gerçekleştirilen denetimlerde tesadüfi örneklem yöntemi ile plaj ve marinalar seçilmiş, bu kapsamda 9 otel, 1 halk plajı ve 2 marinamız habersiz denetimden geçmiştir.

Denetimde plaj ve marinalarımız tam not alırken, Deni Papadopoulou, ülkemizde mavi bayraklı plaj ve marina standardının dünya çapında ilk sırada yer aldığını ve Mavi Bayrak Programı’nın dünyada en iyi yönetildiği ülkenin Türkiye olduğunu belirterek Vakfımızı ve Mavi Bayrak çalışanlarını onurlandırmıştır. Ayrıca standart pano uygulamasının diğer ülkelere örnek teşkil edebilecek nitelikte olduğunu ifade etmiştir.