• Yazan: Admin
  • 11.07.2016

Vakfımızın, ilçe ve beldelerde Mavi Bayraklı plajların, artmasını ve standardın korunmasını sağlayan belediye, yerel dernek ve turizm birliklerinde görevli olanlara yönelik olarak düzenlediği seminer, bu yıl Balıkesir ili Edremit ilçesi Adrina Termal Otel’de 14-15-16 Aralık 2016 tarihlerinde yapılacaktır.


Bir yerel sorumlu aracılığı ile, Mavi Bayrak Ödüllü plaj ve marinalarımızın standardının korunması ve sürekliliğinin sağlanması için “Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu” statüsü oluşturulmuştur. Bu uygulama ile aynı zamanda yöresinde yapılan katkı ile, yerel bazda mavi bayrak sahiplenilmiştir. Böylece hedefe yöresel destekle daha kolay ulaşılabilmesi mümkün olmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda periyodik olarak ulusal düzeyde yaptığımız sekiz seminer oldukça verimli olmuştur.

     Eğitim semineri 14-15-16 Aralık 2016 tarihlerinde 3 gün süre  Edremit Adrina Termal Otel’ de yapılacaktır.Eğitim semineri ve konaklama giderleri katılımcıya ait olup, single oda tam pansiyon günlük 250 TL, double oda 2 kişi tam pansiyon günlük 375 TL’dir. Konaklamasız günübirlik katılımcılar için eğitim bedeli öğle yemekleri ve ikramlar dahil 175 TL’dir. Ücretlere KDV dahildir. Söz konusu eğitim sonunda katılımcılara ‘Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu Eğitim Sertifikası’ verilecektir.

     Mavi Bayrakla ilgili çalışmaların daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi için, eğitim seminerine her belediyeden görevli Yerel Sorumlu(lar) ile ilgili diğer birimlerden (Çevre Koruma, Temizlik İşleri, Basın ve Halkla İlişkiler, Kültür ve Sosyal İşler, Fen İşleri gibi) en az 2 kişinin katılımı öngörülmektedir.

      Seminer, APORT TRAVEL’dan hizmet alımı yolu ile yapılmaktadır. Bu nedenle ekli katılım formunun doldurularak ücretin yatırıldığına dair dekont ile birlikte 02 Aralık 2016 Cuma günü mesai bitimine kadar APORT TRAVEL’ın  otel@aporttravel.com e-posta adresine ve bilgi için  izmir@turcev.org.tr adresine gönderilmesi öngörülmektedir.

DUYURU METNİ

KATILIMCI FORMU

EĞİTİM PROGRAMI