• Yazan: Admin
  • 19.04.2017

12 Nisan 2017 tarihinde Başkent Üniversitesi Sürdürülebilir Çevre Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin ev sahipliğinde Otellerde Enerji Yönetimi Konferansı düzenlenmiştir. Konferans bakanlıklar, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.


12 Nisan 2017 tarihinde Başkent Üniversitesi Sürdürülebilir Çevre Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin ev sahipliğinde Otellerde Enerji Yönetimi Konferansı düzenlenmiştir. Konferans bakanlıklar, özel sektör ve sivil toplum örgütlerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. 3 oturumdan oluşan konferansta, 1. oturum Çevre-Enerji-Turizm ve Küresel İklim Değişikliği, 2. Oturum Turizmde Sürdürülebilirlik Yaklaşımı Çevre ve Enerji Yönetimi Uygulamaları, 3. Oturum ise Otellerde Enerji ve Çevre Yönetiminde Atılması Gereken Kolektif Önlemler ve Yol Haritası konularında panelistler tarafından sunumlar yapılmış ve sorular cevaplanmıştır.

Konferansı Vakfımızı temsilen TÜRÇEV Genel Müdürü Murat Yiğitol, Mavi Bayrak Programı Ulusal Koordinatörü Almıla Kından Cebbari ve Yeşil Anahtar Programı Ulusal Koordinatörü Arzu Akdağ katılım sağlamıştır. Almıla Kından Cebbari ve Arzu Akdağ Turizmde Sürdürülebilirlik Yaklaşımı Çevre ve Enerji Yönetimi Uygulamaları oturumunda Mavi Bayrak ve Yeşil Anahtar Programları ile ilgili panelist olarak bilgilendirici sunumlar yapmışlardır.