• Yazan: Admin
  • 11.07.2017

2010 yılından bu yana farklı belediyeler ve yerel derneklerle işbirliği içerisinde 8 farklı yörede yapılmış olan Plajlarda Çevre Bilinçlendirme projesi bu yıl yeni ismi ‘’Plajına Sahip Çık’’ Projesi ve yeni logosu ile Şile Belediyesi ev sahipliğinde 5-10 Temmuz arasında Şile Uzunkum Plajı’nda yapıldı.


5-10 Temmuz 2017 tarihlerinde Şile Uzunkum Plajında Şİle Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen gönüllü katılımcılar ve destekçiler ile TÜRÇEV yetkililerinin yürüttüğü proje, çeşitli faaliyetlerle plaj ve deniz kirliliğini engellemek, kirliliğe dikkat çekmek, plaj kirliliğinin plaj kullanıcıları tarafından meydana geldiğini vurgulamak amacıyla her yıl farklı süreler boyunca plaj ve çevresinde yürütülmektedir. Proje boyunca plajda, görünür bir kısmında kurulacak olan bilgilendirme standı ile yerli-yabancı turistlerin ve yöre halkının bilgilendirilmesi sağlanmış, proje süresince günün çeşitli saatlerinde plaj temizlik ölçümü yapılmış, halka anket soruları yönelterek onların bu konu hakkındaki bilgileri ölçülerek eksik oldukları ya da bilmedikleri konularda broşür ve birebir konuşma şeklinde bilgilendirilmesi sağlanmıştır.

Projenin logo ve isim hakkı tescil başvurusu yapılmıştır. Projeyi kendi halk plajlarında uygulamak isteyenler Vakfımızla iletişime geçebilirler.