• Yazan: Admin
  • 05.04.2018

6. Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi Eğitimi Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Serik Kaymakamlığı ve BETÜYAB Genel Müdürlüğü yetkililerinin katılımıyla, 29-30 Mart 2018 tarihlerinde Antalya Spice Otel’de yapıldı.


1993 yılından bu yana uygulanmakta olan Mavi Bayrak Programı kapsamında Vakfımız bir ulusal sorumlu kuruluş olarak uluslararası alanda Mavi Bayrak Ödüllü plaj ve marinalarımızın standardı- nın diğer ülkelerden daha yüksek olmasına özen göstermektedir. Vakfımız bu hedefe sahada çalı- şan personelin eğitilmesi ile daha iyi ulaşılabileceği inancıyla, ödüllü plajlarda standardın korunmasını sağlayan Plaj Mavi Bayrak Sorumluları için detaylı bir eğitim semineri gerçekleştirmiştir.

7 kıyı ilimizden 170 katılımcı ile 29-30 Mart 2018 tarihinde Antalya Spice Otel’de gerçekleşen eğitimimizde Kültür ve Turizm Bakanlığından, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından, Antalya İl Halk Sağlığı Müdürlüğünden, Serik Kaymakamlığı, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçılar Birliğinden (TAP) ve TÜRÇEV yetkililerinden oluşan uzmanlar tarafından Mavi Bayrak ve ilgili konular hakkında teorik ve uygulamalı bilgiler verilmiştir. 

2 günlük eğitimin sonunda yapılan sınavda başarılı olanlara TÜRÇEV onaylı verilecek sertifikalar 5 yıl geçerli olacaktır. 5 yılın sonunda Mavi Bayrak Temsilcileri tekrar eğitime katılmak suretiyle güncel bilgiler edinecek ve sertifikalarının devamını sağlayabileceklerdir.

BASIN METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.