• Yazan: Admin
  • 18.05.2018

8.Marina Mavi Bayrak Sorumluları Eğitimi ve Sürdürülebilirlik Çalıştayı, 10-11 Mayıs 2018 tarihlerinde, Bodrum-İsis Otel’de gerçekleştirilmiştir. Seminer sonunda eğitime katılan Mavi Bayrak temsilcilerine sertifika verilmiştir.


Marinalarda Mavi Bayrak kriterlerinin uygulanmasına yönelik sunumların ve bilgilendirmelerin gerçekleştiği 8. Marina Mavi Bayrak Sorumluları Eğitimi'ne , Kültür ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,  Sahil Güvenlik Komutanlığı, IMEAK Deniz Ticaret Odası ,Bodrum Kaymakamı, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı, Bodrum Belediyesi, Muğla Liman Başkanlığı, Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Deniz Turizmi Birliği yetkililerinin yanı sıra 20 marinamızı temsilen yetkililer katılmıştır.

Eğitim seminerinde bu yıl ilk kez kriterlere yeni eklenen sürdürülebilirlik programı konusunda bir çalıştay düzenlenerek ve “Geleceğin Marinası-Sürdürülebilir Olmak” konusu derinlemesine konuşulmuştur.

Eğitim ve Sertifikasyon toplantısı ile ilgili olarak TÜRÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Tevfik EPİKMEN aşağıdaki açıklamayı yaptı:

’Vakfımız bir ulusal sorumlu kuruluş olarak uluslararası alanda Mavi Bayrak Ödüllü plaj ve marinalarımızın standardının diğer ülkelerden daha yüksek olmasına özen göstermektedir. Bu hedefe marinalarla yakın ilişki içerisinde ve sürekli yenilenen eğitim programları ile ulaşılacağına inanmaktadır.

Marina Mavi Bayrak Temsilcilerinin güncel bilgilere sahip olmalarının, kritik konularda uzmanlar aracılığı ile bilgi edinmelerinin sağlanması, örnek uygulamalar ve deneyimlerden faydalanılması ve karşılıklı fikir alış verişinde bulunulması amacıyla ulusal düzeyde iki yılda bir eğitim semineri düzenlenmektedir.’’