• Yazan: Admin
  • 10.07.2018

Her yıl bir başka yörede, o yıl ödül alan tüm plaj, marina ve yatları temsilen bir bayrak çekme töreni düzenlenmektedir. Bu tören bu yıl 06 Temmuz 2018 tarihinde Van Tuşba Belediyesi ev sahipliğinde Ayanıs Halk Plaj'nda gerçekleştirildi.


Her yıl bir başka yörede, o yıl ödül alan tüm plaj, marina ve yatları temsilen bir bayrak çekme töreni düzenlenmektedir. Bu tören bu yıl 06 Temmuz 2018 tarihinde  Van Tuşba Belediyesi ev sahipliğinde  Ayanıs Halk Plaj'nda gerçekleştirilmiştir. 

Mavi Bayrak ödül törenine Van Valisi Murat Zorluoğlu, Tuşba Kaymakamı Meral Uçar, Tuşba Belediye Başkanı Doç Dr. Fevzi Özgökçe, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Yavuz Özfidan, eski Turizm Bakanı Abdülkadir Ateş, Kültür ve Turizm, Sağlık, Çevre ve Şehircilik, Orman ve Su İşleri Bakanlıkları temsilcileri, Deniz Ticaret Odası Van Tesilciliği ile Mavi Bayrağı taşıyan ve taşıyacak olan tesis yöneticileri, Belediye Başkanları, TÜRÇEV Başkanı ve yöneticileri katıldı.

2017 yılında Mavi Bayrak Programı kapsamında yaptıkları En İyi Çevre Eğitim etkinlikleri için ödüle layık görülen; Kuşadası Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Kaytazdere Belediyesi, Marmaris Belediyesi, Sueno Hotels, Fame Hotels Kemer&Göynük, Bodrum Milta Marina ve D-Marin Turgutreis'e plaketleri takdim edilmiştir.

Törende ayrıca Türkiye’de Mavi Bayrak Programı’nın başlamasından bugüne 25 yıldır kesintisiz ödül alan Ataköy Marina, Ulusoy Kemer Holiday Club, Martı Myra Tatil Köyü, Club Med Palmiye Tatil Köyü, Club Med Akdeniz Turistik Tesisleri ve Titreyengöl-1 Plajı’na Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı-FEE tarafından gönderilen sertifikaları ve TÜRÇEV tarafından hazırlanan plaketleri takdim edildi.

Tören öncesinde Tuşba Belediyesi ev sahipliğide geleneksel Van Kahvaltısına ve Eski Van Evlerine gidilmiş tören sonrasında ise tarihi Akdamar Kilisesi ziyaret edilmiştir.