• Yazan: Admin
  • 21.06.2019

FEE, Kopenhag’ da, teknoloji ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine yönelik SDG Teknoloji Ödülleri töreninde, en iyi Kar Amacı Gütmeyen kuruluş ödülünü kazanmanın onurunu yaşıyor. Danimarka sanayisi, UNICEF, UNEP, Danimarka Ticaret Meclisi ve Kopenhag Ticaret Enstitüsü’ nden üyelerin yer aldığı saygın jüri heyeti, seçimini on beş kategorideki adaylar arasından yaptı.


FEE, Kopenhag’ da, teknoloji ve sürdürülebilir kalkınma hedeflerine yönelik SDG Teknoloji Ödülleri töreninde, en iyi Kar Amacı Gütmeyen kuruluş ödülünü kazanmanın onurunu yaşıyor.

Etkinliğin 250 katılımcısı da aynı amaç için çalışıyordu: BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ ni tanıtmak. Çığır açan girişimcilerden kurumsal şirketlere,  gelecek vaat eden akademik araştırmalardan STK'lara ödül kazananlar, bu ilham verici tören gecesinin gururunu yaşadı.

Sustainary Başkanı Human Shojaee’ nin sözleri FEE’ nin ödül kazanmasını şöyle açıkladı:  “Bu ödülü FEE’ ye takdim etmekten çok mutluyuz. Eğitim, dünyanın karşılaştığı sürdürülebilir dönüşüm sürecinde kilit bir rol oynuyor. Çevre Eğitim Vakfı da, farklı kıtalardan ezber bozacak gençleri eğitip güçlendirmek için dünyanın her yerinden organizasyonlarla ortaklık yaparak geniş bir yelpazeden programları bir araya getiriyor”

Danimarka sanayisi, UNICEF,  UNEP, Danimarka Ticaret Meclisi ve Kopenhag Ticaret Enstitüsü’ nden üyelerin yer aldığı saygın jüri heyeti, seçimini on beş kategorideki adaylar arasından yaptı.

“Bu yılın en iyi kar amacı gütmeyen kuruluşu olarak seçilmekten onur duyuyoruz. Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerini beş programımıza dahil etmek için özenle çalışıyoruz, bu nedenle çalışmalarımızın takdir edilmesi, üyelerimiz ve fark yaratmak için çaba gösteren herkes için bir kanıt niteliğinde, daha sürdürülebilir bir dünya için uğraşıyoruz”

CEO Daniel Schaffer (Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı-FEE)

TÜRÇEV Başkanı Rıza Tevfik Epikmen de “Bu ödül, Vakfımızın da içinde bulunduğu 76 üye ülkeden oluşan uluslararası sivil toplum örgütü ağının Dünyada çapında ve ülke içinde toplumlarda ne kadar önemli bir etki yarattığının bir göstergesidir. Bugüne kadar her yaştan toplumu her kesimine yönelik yapılan eğitimler ve tüm çalışmalar artık herkes tarafından görülmektedir” dedi.

 

Sustainary (www.sustainary.org ): Ödül töreninin düzenleyen Sustainary, BM Kalkınma Hedeflerine odaklanan, sürdürülebilir teknolojilerin uygulanmasına yönelik küresel bir inovasyon platformudur. Danimarka'nın Kopenhag kentindeki organizasyon, akademik araştırmalara dayanan teknoloji çözümlerini ve dünyanın her yerinden üniversitelerle AR-GE merkezlerinden uygun projeleri bir araya getirir. Sustainary, bu çözümleri tanımlayıp haritalandırarak şirketler, yatırımcılar, girişimciler, tasarımcılar, STK'lar, kamu otoriteleri ve diğer ilgili paydaşlarla bağlantı kurar, hayata geçirilmelerini sağlar.