• Yazan: Admin
  • 12.02.2021

Avrupa Çevre Ajansı Deniz Çöpleri İzleme Programımızın ikinci tur etkinliklerinden birini de Sarıgerme Halk Plajı’nda gerçekleştirdik


Avrupa Çevre Ajansı Deniz Çöpleri İzleme Programımızın ikinci tur etkinliklerinden birini de Sarıgerme Halk Plajı’nda gerçekleştirdik! 10 Şubat 2021 Çarşamba günü gerçekleşen çalışmamızda Sarıgerme Çevre Eğitim Derneği-SARÇED Başkanı İsmail Batıbey, TUI Magic Life Sarıgerme ve TUI Blue Seno’dan Ali Yavuz da bizimle birlikteydi. 10 kişiden oluşan gönüllü çevre duyarlısı ve temizlik personeli ile yapılan etkinliğin koordinasyonunu TÜRÇEV Muğla Şube Koordinatörü Gürcan Kaya ve Yardımcısı Abdullah Tan yaptı.

2 saat süren detaylı toplama ve karakterizasyon çalışmamızda toplam 377 parçadan oluşan 20 kilo atık topladık ve sayıca %88’i plastikten oluşuyordu, yani 332 parça plastik bulduk! Bulduğumuz atıklardan balık resimleri yaptık, bu zanlılara ne kadar zarar verdiğimizi gösterebilmek için.

Hepsi Avrupa Çevre Ajansı deniz çöpleri haritalarına işlendi ve kayıt altına alındı. Bir dahaki sefere deniz dibine batmış olanları da toplama hedefimiz var! Çevre koruma ve gelecek nesillere temiz bir dünya bırakma çabamızda bize katılmak isteyenlerin haberlerini bekliyoruz!