• Yazan: Admin
  • 24.06.2022

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Muğla Şubesi olarak Milta Bodrum Marina Mavi Bayrak Elçileri projesi kapsamında Marina Mavi Bayrak denetimini üniversite öğrencileri ile Milta Bodrum Marina’da 24 Haziran tarihinde birlikte yaptık.


 Türkiye’nin farklı üniversitelerinden gelen çevre gönüllüsü 6 üniversite öğrencisi ile birlikte Milta Bodrum Marinada Mavi Bayrak denetimi yaparak, öğrencilere hem Mavi Bayrak kriterlerini yerinde anlattık, hem de öğrencilerin sorularını cevapladık.

 

Denetim sonunda öğrencilere Milta Bodrum Marina yetkilileri tarafından “Mavi Bayrak Gönüllü Elçileri” sertifikaları öğrencilere takdim edildi.

Ayrıca 2021 yılı Mavi Bayrak En İyi Marina Çevre Eğitim Etkinlik ödülünü almaya hak kazanan Bodrum Milta Marina’nın ödülü Türçev Muğla Koordinatörü Gürcan Kaya ve Etkinliğe katılan öğrenciler tarafından Milta Bodrum Marina Operasyon Direktörü Erdinç Doğruyol’a takdim edildi.

 

Bu proje ile hedeflenen; öğrencilerin geri döndüklerinde aldıkları Mavi Bayrak eğitiminden akıllarında kalan bilgiler, nelerden etkilendikleri gibi sorulara cevaben yazacakları bir yazı, Eğitim ve etkinlikleri, yaşadıkları deneyimi, arkadaşlarına anlatırken çekilmiş fotoğraf veya videoyu bizlerle paylaşmasıdır. 

Etkinliğe katılan üniversite öğrencileri;

Cemile Yöntem

İstanbul Cerrahpaşa Gerantoloji 2. sınıf

Elif Beste Akel

Marmara Üniversitesi İşletme 3. sınıf

Büşra Mantar

Marmara Üniversitesi Tıp 6. sınıf

Ayça Çağla Uysal

İstanbul Üniversitesi Mimarlık 1. Sınıf

Miray Mutlu

Hacettepe Üniversitesi Uluslararası İlişkiler 4. sınıf

Altınay Altınkaynak

Akdeniz Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik 3.sınıf