• Yazan: Admin
  • 17.10.2022

Mavi Bayrak Programını uygulayan 47 ülke Portekiz’de bir araya geldik!


Mavi Bayrak Programını uygulayan 47 ülke Portekiz’de bir araya geldik!

13-16 Ekim 2022 tarihlerinde Portekiz’de, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı’nın programlarını yürütmekten sorumlu ABAE- Portekiz Çevre Eğitim Vakfı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen Mavi Bayrak Ulusal Koordinatörler Toplantısı’na ülkemizi temsilen Mavi Bayrak Ulusal Koordinatörü Almıla Kından Cebbari ve Genel Müdür Murat Yiğitol katılmışlardır.
Toplantılarda kıyı alanlarında biyoçeşitliliğin korunması, entegre kıyı yönetimi ve denizel alanlarda planlama, sosyal entegrasyon, çevre eğitimi, denizler ve denizlerdeki kirlilik, geleceğe yönelik stratejik planlar değerlendirilmiş, ödüllü saha ziyaretleri ile uluslararası 35. yıl dönümü kutlaması gerçekleştirilmiştir. Toplantılarda edinilen bilgiler, Vakfımızca yapılacak eğitimlerde anlatılacaktır.

Dünya çapında çevre kalitesini yükseltmek için büyük bir tutkuyla çalışan, özellikle kıyı bölgelerinde çalışan harika insanlarla birlikte olmak yaptığımız işe olan inancımız ve bağlılığımızı arttırmıştır.

Dünya’da en fazla Mavi Bayrak Ödülü olan 3. Ülke olmanın gururu ile katıldığımız toplantı ve görüşmelerden fotoğraflar içerisinde en sonda, en fazla sayıda bayrağı olan ilk altı ülkenin ulusal koordinatörleri (İspanya, Yunanistan, Türkiye, İtalya, Fransa, Portekiz) olarak yer alırken, birlikte çevre ve doğamız için neler mümkün olabileceğini hep beraber değerlendirdik.