• Yazan: Admin
  • 27.10.2022

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği işbirliğinde gerçekleştirilen Plajlar için Mavi Bayrak 9. Kriterinde belirtildiği şekilde bir zorunluluk olan Yüzme Suyu Profillerinin Geliştirilmesi Projesi Kapanış Toplantısı’na şubelerimiz koordinatörleri ve Ankara sürdürülebilir turizm ekibimiz ve Genel Müdürümüz Murat Yiğitol ile katılım sağladık.


Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nca İstanbul Üniversitesi Deniz Bilimleri ve İşletmeciliği işbirliğinde gerçekleştirilen  Plajlar için Mavi Bayrak 9. Kriterinde belirtildiği şekilde bir zorunluluk olan Yüzme Suyu Profillerinin Geliştirilmesi Projesi Kapanış Toplantısı’na şubelerimiz koordinatörleri ve Ankara sürdürülebilir turizm ekibimiz ve Genel Müdürümüz Murat Yiğitol ile katılım sağladık.

Tüm gün süren toplantının ikinci bölümünde Mavi Bayrak Ulusal Koordinatörü Almıla Kından Cebbari katılımcı kıyı belediyeleri ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı İl Müdürlüğü çalışanlarına Mavi Bayrak Uygulamaları konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Programa ayrıca Mavi Bayrak Ulusal Jüri Üyeleri de katılırken, Kültür ve Turizm Bakanlığı Proje İnşaat Dairesi Başkanı Halil İbrahim Kılıçaslan ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi de kendi kurumlarınca yapılan Mavi Bayrak çalışmaları hakkında bilgiler verdi.