• Yazan: Admin
  • 11.10.2023

Ülkemiz kıyılarında Mavi Bayraklı plajların artması ve standardın korunmasını sağlayan belediye, yerel dernek ve turizm birliklerinde görevli Yerel Mavi Bayrak Sorumlularına yönelik olarak düzenlediğimiz seminer, bu yıl uluslararası katılımlı olarak Kocaeli Dedeman Kartepe Otel’de 07-10 Kasım 2023 tarihlerinde yapılacaktır.


1993 yılından beri bu yana uygulanmakta olan Mavi Bayrak Programı kapsamında 2023 yılında toplamda 551 plaj, 23 marina ve 14 turizm teknesi ve 10 yatımız Mavi Bayrak ödülüne layık görülmüştür. Ödüllü plaj sayıları ile Türkiye bu yıl 51 ülke arasında ilk üç yılda küresel tanıtımına önemli bir katkı sağladı.

                Vakfımız bir ulusal sorumlu kuruluş olarak uluslararası alanda Mavi Bayrak Ödüllü plaj ve marinalarımızın standartlarının diğer çeşitlerinin daha yüksek olmasına özen göstermektedir. Bu hedefe bölgesel destekle daha iyi ulaşılabileceğine inanılmaktadır. Geçtiğimiz yıllarda düzenli olarak ulusal düzeyde olmayı amaçlayan 14 seminer oldukça verimli olmuştur. Bu gücü, yerel sorumlularımızın da beklenti ve önerileri, program gücü geliştirerek bu yıl eğitim seminerimizin 15.sini uluslararası katılımlı olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle programlamış bulunuyoruz.

                Eğitim semineri 07 - 10 Kasım 2023 tarihlerinde 3 gün süre ile Kocaeli – Dedeman Kartepe Otel'de ( https://www.dedeman.com/oteller/dedeman-kartepe-kocaeli ) yapılması planlanmaktadır. Eğitim semineri konaklama giderleri ait olup, eğitim ücretine dahildir. Katılım ücreti detaylı hali ekteki oranlarında belirtilmiştir. Söz konusu eğitim sonunda mevcut olup 'Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu -2023 Eğitim Sertifikası' onaylanacaktır.

Mavi Bayrakla ilgili kişilerin daha etkin bir şekilde yürütülebilmesi için, eğitim seminerinin belediyeden görevli Yerel Sorumlu(lar) ile ilgili diğer birimlerden (Çevre Koruma, Temizlik İşleri, İtfaiye, Sıfır Atık, İklim Durumu, Basın ve Halkla İlişkiler, Kültür ve Sosyal İşler, Fen İşleri gibi) en az 2 kişinin eklenmesi zorunlu olup Mavi Bayrak Ödül başvurusunun değerlendirilmesinde dikkate alınmaz.

                Seminer, Oves Turizm ve Organizasyon'dan hizmet satın alma yolu ile yapılmaktadır. Bu nedenle ek katılıma katılmanın doldurularak ücretin yatırıldığına süt dekont ile birlikte 23 Ekim 2023 günü mesai bitimine kadar Oves Turizm ve Organizasyon'un otel@ovestur.com e-posta ile çalıştırılması ve bilgi için mavibayrak@turcev.org.tr veya mavibayrakasistan@turcev.org .tr'nin bölümleri öngörülmektedir.

GENEL DUYURU METNİ

EĞİTİM PROGRAM İÇERİĞİ

KATILIMCI FORMU

Ulaşım için ek bilgi:

Eğitime Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden gelecek anlaşmalarımız ulaşım için çıkış kapısı karşısında bulunan İzmit Otogar 250 şehirler arası otobüse binip İzmit Halkevi Durağında inebilirler (Otobüse binerken burada ineceğini belirtmeleri gerekmekte). Burada indikten sonra 5-10 dakika bir geçiş Kartepe Halk Otobüsüne binerek Kartepe Dedeman Oteli'nin önünde inilebilir. Her iki otobüste de ücretler temassız kredi kartı ile sağlar.