• Yazan: Admin
  • 10.11.2023

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı tarafından bu sene 15.'si düzenlenen 'Mavi Bayrak Yerel Sorumlular Eğitim Semineri" 7-10 Kasım tarihler arasında Kocaeli'de düzenlendi.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı destekleri ve işbirliğinde Türkiye Çevre Eğitim Vakfı Mavi Bayrak Programı tarafından 07-10 Kasım 2023 arasında Dedeman Kartepe Kocaeli‘de üç gün süren seminer sonunda eğitime katılan yüzün üzerinde katılımcıya yerel Mavi Bayrak Yerel Sorumlusu Eğitim Sertifikası verildi.

Seminere Uluslararası Mavi Bayrak Direktörü, İspanya Mavi Bayrak Ulusal Koordinatörü ve Yunanistan Mavi Bayrak Ulusal Koordinatörü ve ülkemizde Mavi Bayrak Programını destekleyen kurumların başında gelen Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, TÜBİTAK MAM da katıldı.

Eğitimin açılışı TÜRÇEV Başkanı ve Turizm eski Bakanı Abdulkadir Ateş, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve Kocaeli Vali Yardımcısı İsmail Gültekin tarafından yapıldı.

10 kıyı ilimizdeki 31 belediye, 2 turizm birliği ve yerel derneği temsil eden 100’ün üzerinde katılımcı, kurumları adına yöresinde Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu görevi yürüteceklerdir. Bugüne kadar Vakfımızca yapılan eğitimlere toplam 1652 belediye personeli katılmıştır.

Eğitimin ilk günü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit Körfezi Dip Çamur Temizleme Projesi ve ikinci günü Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ORMANYA Biyolojik Çeşitlilik Koruma ve Doğal Yaşam Alanı gezisi düzenlenmiştir.