• Yazan: Admin
  • 13.12.2012

Geçtiğimiz yıllarda periyodik olarak dört kez ‘Marina Mavi Bayrak Sorumluları’ ile ulusal düzeyde yaptığımız seminerler oldukça verimli olmuştur. Bu deneyimimizden yola çıkarak ve eğitim programını geliştirerek, 07 Aralık 2012 tarihinde saat 14.00-17.30 saatleri arasında İzmir İli Çeşme İlçesi’nde yer alan Altınyunus Otel’de marina mavi bayrak sourmlularına yönelik bir eğitim programı gerçekleştirilmiştir.


Geçtiğimiz yıllarda periyodik olarak dört kez ‘Marina Mavi Bayrak Sorumluları’ ile ulusal düzeyde yaptığımız seminerler oldukça verimli olmuştur. Bu deneyimimizden yola çıkarak ve eğitim programını geliştirerek, 07 Aralık 2012 tarihinde saat 14.00-17.30 saatleri arasında İzmir İli Çeşme İlçesi’nde yer alan Altınyunus Otel’de marina mavi bayrak sourmlularına yönelik bir eğitim programı gerçekleştirilmiştir. 

Eğitim semineri öncesinde Setur Marinaları evsahipliğinde bir öğle yemeği verilmiştir.

Ülkemizde bulunan 22 marinayı temsilen gelen katılımcılar ile Çeşme Liman Başkanı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TÜRÇEV yetkililerinden oluşan 43 kişilik bir gruba aşağıdaki konularda bilgiler verilerek görüş alışverişinde bulunulmuştur.

- TÜRÇEV Genel bilgilendirme sunumu (denetimler, yatlarda mavi bayrak, çevre yönetimi ve diğer konular) (Gürcan Kaya-TÜRÇEV)


- Marinalarda Çevre Görevlilerinin marinada tehlikeli atıklar ve atıksu yönetimi konusundaki uygulamaları sunum (Egesis Çevre Danışmanlık Firması-Oya Koç)


- Marin deterjanlar ve çevre dostu ürünler konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sunumu (Rabia Zafer) Sunumu Vakfımızdan eposta ile isteyiniz.

-  Deniz Koruma Alanları ve biyolojik çeşitlilik sunumu (Emrah Manap-Tabiat Varlıkları Genel Müdürlüğü) Sunumu Vakfımızdan eposta ile isteyiniz.

 

 


- En İyi Çevre Eğitim Etkinlikleri örnek dosya sunumu (Tuncay Özses-Kaş Marina) Sunumu Vakfımızdan eposta ile isteyiniz.

KATILIMCI GÖRÜŞLERİ-ANKET SONUÇLARI

 

 

 

 

 Fotoğrafların tamamını görmek için lütfen bağlantıyı https://www.dropbox.com/sh/2jhieyd2f4jckv8/HHUXJBnM3i tıklayınız.